сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 58
home Хроника

Млад скопјанец приведен кај Бит Пазар

Млад скопјанец приведен кај Бит Пазар

На 14.09.2021 во 22:00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода Г.Д.(21) од Скопје.

Приведен е затоа што кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус