четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Млад скопјанец пресретнат од три лица, едното му вперило пиштол

Млад скопјанец пресретнат од три лица, едното му вперило пиштол

На 13.06.2021 во 01.40 часот во СВР Скопје А.К.(23) од Скопје пријавил дека на 12.06.2021 околу 23.30 часот на подрачјето на Центар бил пресретнат од Е.Р., кој држел остар предмет и уште две лица, од кои едното вперило пиштол кон него.

Се преземаат мерки за расчитување на случајот.

Коронавирус