петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 213
home Хроника

Млад скопјанец нападнал полицајци- бил приведен во Карпош

Млад скопјанец нападнал полицајци- бил приведен во Карпош

Во Полициска станица Карпош синоќа во 23.45 часот бил приведен Д.А. (23) од Скопје, бидејќи во 21.20 часот на улица „Јуриј Гагарин“ физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Како што соопшти МВР, за настанот бил известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против Д.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус