понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Млад скопјанец нападна полицаец пред казино, веднаш е приведен

Млад скопјанец нападна полицаец пред казино, веднаш е приведен

На 03.06.2019 година околу 01:05 часот во Скопје, во населбата Илинден, на улицата „9“, пред казино полициски службеник при преземање на службени дејствија бил физички нападнат од Ј.Ц. (24).

Ј.Ц. бил приведен во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

Коронавирус