сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 47
home Хроника

Млад скопјанец лишен од слобода откако украл скутер

Млад скопјанец лишен од слобода откако украл скутер

Во текот на вчерашниот ден (07.02.) по преземени мерки од страна на полициски службеници од ОКР Аеродром и Драчево лишен е од слобода А.Б.(28) од Скопје, поради кражба на скутер „пијаџо“ пријавена во текот на вчерашниот ден на улица „Васко Карангеловски“ во Скопје.

По преземени мерки и активности пронајден е и скутерот. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена кривични пријава.

ЕУРО 2020

Македонија