среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Млад скопјанец извршил девет разбојништва – се заканувал и крадел пари

Млад скопјанец извршил девет разбојништва – се заканувал и крадел пари

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Х.З.(20) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени девет кривични дела, „разбојништво“.

Пријавениот, во периодот од 22.06.2021 до 10.08.2021, во повеќе наврати со закани извршил разбојништва над повеќе лица, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 112.200 денари.