петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Хроника

Млад скопјанец излета од патот Радишани-Љуботен, тешки повреди констатирани на Клинички

Млад скопјанец излета од патот Радишани-Љуботен, тешки повреди констатирани на Клинички

На 30.06.2021 во 14.30 часот било пријавено дека во Скопје, на локалниот пат н.Радишани – с.Љуботен, патничко возило „фолксваген туран“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.С.(20) од Скопје, излетало надвор од коловозот, информира МВР.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Qatar 2022