петок, 16. април 2021. Вести денес: 35
home Хроника

Млад скопјанец физички нападнал тројца жители на Долно Лисиче, па собрале храброст да го пријават во полиција

Млад скопјанец физички нападнал тројца жители на Долно Лисиче, па собрале храброст да го пријават во полиција

На 09.12.2019 год. во 20.38 часот во СВР Скопје, Ј.Е.(69) од Скопје, В.Г.(37) и П.Д.(42), двајцата од с.Долно Лисиче, скопско, пријавиле дека околу 20.30 часот на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ биле физички нападнати од К.Ф.(31) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус