среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 192
home Хроника

Млад скопјанец фатен со марихуана

Млад скопјанец фатен со марихуана

На 24.09.2021 во 16:20 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.К.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021