среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 113
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Млад скопјанец донесен починат во приватна скопска болница

Млад скопјанец донесен починат во приватна скопска болница

Во Секторот за внатрешни работи Скопје од страна на Клиничката болница „Аџибадем – Систина“ вчера било пријавено дека кај нив бил донесен починат А.И. (25) од Скопје.

Од страна на лекар констатирана била смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

 

Коронавирус