вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Млад штипјанец тешко повреден откако со мотор се судрил со полициско возило

Млад штипјанец тешко повреден откако со мотор се судрил со полициско возило

На 11.10.2019 околу 16,25 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „Yiyung“ со штипски регистарски ознаки, управуван од А.С.(26) од Штип и патничко возило “шкода“ со полициски ознаки, управувано од полициски службеник. А.С. се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во комплекс клиники,,Мајка Тереза’’, а со телесни повреди се здобил сопатникот С.Д. (27) од Штип. Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител.

Коронавирус