четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 63
home Хроника

Млад работник тешко повреден во фабрика во Свети Николе

Млад работник тешко повреден во фабрика во Свети Николе

На 04.11.2021 во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека околу 01.45 часот во фабрика во Свети Николе, додека извршувал работни задачи, П.К.(29) се здобил со тешка телесна повреда.

За случајот се запознаени Трудов инспектор и Јавен обвинител.