среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 25
home Хроника

Млад прилепчаец пронајден починат на улица

Млад прилепчаец пронајден починат на улица

Млад прилепчанец утринава бил пронајден починат на улицата „Илинденска“.

Од полицијата информираат дека од страна на лекар била констатирана смрт кај Ц.И.(25) од Прилеп.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.

 

Коронавирус