сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 41
home Хроника

Млад охриѓанец се однесувал недолично и агресивно – полицијата го уапсила

Млад охриѓанец се однесувал недолично и агресивно – полицијата го уапсила

На 09.05.2021 година во 19.40 часот, на улицата „Партизанска“ во Охрид, Д.А.(28) од Охрид го нарушил јавниот ред и мир со недолично и агресивно однесување кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус