недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 47
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Хроника

Млад мотоциклист загубил контрола над „Гилерата“ и паднал- се здобил со тешки повреди

Млад мотоциклист загубил контрола над „Гилерата“ и паднал- се здобил со тешки повреди
илустрација

На 10.07.2019 година во 02,15 часот во Неготино било пријавено дека на ул.„Индустриска“ И.П (27) од Неготино, управувајќи моторцикл „Гилера “, изгубил конторла и паднал, по што се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар -Неготино.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ПС-Неготино, информираат од МВР.