четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 51
home Хроника

Млад кумановец си го претепал својот брат

Млад кумановец си го претепал својот брат

На 26.09.2021 во 03:00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го привеле С.С.(23) од Куманово, затоа што во семејниот двор физички го нападнал неговиот брат Б.С..

На него му бил изготвен записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Локални избори 2021