понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 91
home Хроника

Млад градежен работник повреден- Итно пренесен во штипската болница

Млад градежен работник повреден- Итно пренесен во штипската болница

Вчера во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека околу 10.00 часот на автопатот во изградба Миладиновци-Штип, кај преминот за село Мечкуевци, светиниколско, 22- годишниот И.И од село Вејце, тетовско, паднал од висина од три метри додека извршувал градежни работи.

Притоа, И.И. се здобил со тешки телеснаи повреди и бил пренесен во Клиничката болница Штип, каде му била укажана леарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската стница Свети Николе, а за настанот бил известен и трудов инспектор.

Коронавирус