сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 30
home Хроника

Млад битолчанец пронајден починат, познат неговиот идентитет

Млад битолчанец пронајден починат, познат неговиот идентитет

На 06.12.2020 во 08:25 часот во СВР Битола било пријавено дека во поранешниот интернат бил пронајден починат С.И.(41) од Битола.

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство. Увид извршила екипа од СВР Битола, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

Коронавирус