среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 67
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Млад Арачиновец се повредил додека возел картинг- веднаш бил пренесен во болница

Млад Арачиновец се повредил додека возел картинг- веднаш бил пренесен во болница

На 21.10.2019 во 19.35 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека во Градска општа болница „Св.Наум Охридски’’ со повреди бил донесен Б.А.(23) од с.Арачиново.

Според пријавеното, тој се повредил околу 16.00 часот, возејќи картинг кај Спортскиот центар „Борис Трајковски’’.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус