понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 42
home Хроника

Мислел дека за време на полициски час има одврзани раце- кога влегла полицијата во неговиот дом веднаш бил однесен во затвор

Мислел дека за време на полициски час има одврзани раце- кога влегла полицијата во неговиот дом веднаш бил однесен во затвор

На 24.04.2020 година од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје  постапено е по судска наредба и извршен е претрес на дом и други простории кај лицето Р.Б од Скопје. При претресот во домот пронајдени се:

една полиетиленска паковка со амфетамин 4.4 грама, 16 полиетиленски паковања со марихуана со вкупна маса од 486 грама, две  дигитални ваги и  парични средства.  Лицето е лишено од слобода и задржано во Полициска станица, а на 25.04.2020 година по итна постапка  поднесена е кривична пријава по член 215  ,,Неовластено производство и пуштање во прометна наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори,, од Кривичниот законик  на РСМ за што  му е  одреден  30 дневен куќен притвор.

ЕУРО 2020

Македонија