сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 39
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Хроника

Минибус прегазил велешанец, полицец удрен од автомобил додека вршел увид

Минибус прегазил велешанец, полицец удрен од автомобил додека вршел увид

Од СВР Велес информираат дека синоќа околу 18.00 чaсот на улица „Благој Ѓорев“ во Велес, минибус „Аутосан“ со велешки регистарски ознаки, управуван од С.П.(63) удрил во пешакот П.Ц. (58).

Како што појасни портпаролот Верољуб Додевски, пешакот од ударот се здобил со телесни повреди, по што со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општата болница – Велес и по укажаната медицинска помош бил пуштен на домашно лекување.

-За време на увидот, околу 18.30 чaсот, полициски службеник, додека вршел обезбедување на местото, бил удрен од патничко возило „Фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управуван од А.Н.(45) од Велес. Од ударот полицискиот службеник се здобил со телесни повреди и со службено возило бил пренесен во Општата болница Велес. По укажаната помош тој бил пуштен на домашно лекување, појасни Додевски.

Екипи на СВР Велес извршиле увид на местото на настанот, информира Додевски.

Парламентарни избори 2020