среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Мина пронајдена близу стрелиштето во Прилеп

Мина пронајдена близу стрелиштето во Прилеп

Противпешадиска распрскувачка мина, произведена во поранешна СФРЈ, била пронајдена вчера во Прилеп, на место викано „Борула“, над стрелиштето „Леково“, во близина на патот.

Како што соопшти МВР, увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп и пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.