понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 78
home Хроника

Мигранти ограбиле човек во близина на манастир

Мигранти ограбиле човек во близина на манастир

На 03.08.2020 во СВР Велес е пријавено дека околу 21:00 часот на место викано „Лагот“, во близина на манастирот „Св.Ѓорѓи“ во Неготино, во црква во изградба, М.Ч.(67) од Неготино бил нападнат од три непознати лица мигранти, кои му одзеле пари.

Бил извршен увид на местото на настанот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус