вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 176
home Хроника

Мигранти од Пакистан се степале меѓу себе

Мигранти од Пакистан се степале меѓу себе

Во утринските часови на 10 април, околу 03.00 часот во СВР Куманово, М.Ј.(21) и А.А.(23), двајцата од Пакистан, пријавиле дека на 09.04.2020 околу 22.00 часот на пат од с.Лојане кон с.Ваксинце со употреба на сила им биле одземени пари и мобилен телефон од пет непознати лица од Пакистан, а потоа биле физички нападнати, при што М.Ј. бил повреден со нож, а А.А. со тврд предмет.М.Ј и А.А. биле пренесени во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово и се преземаат мреки за расчистување на случајот.

Коронавирус