петок, 29. јули 2022. Вести денес: 49
home Хроника

Мигранти од Куба и Индија најдени во воз во Македонија

Мигранти од Куба и Индија најдени во воз во Македонија

На 21.06.2022 во 20:00 часот на Железничка станица Гевгелија, во товарен воз, кој пристигнал од Табановце, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин Богородица пронашле девет лица-илегални мигранти (еден од Куба и осум од Индија).

Лицата биле предадени во Транзитен центар „Винојуг“ во Гевгелија за понатамошна постапка.

Коронавирус