среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 137
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Мигранти од Авганистан и Пакистан најдени во возило на струмичанец

Мигранти од Авганистан и Пакистан најдени во возило на струмичанец

Полициски службеници синоќа во 23.40 часот на регионалниот пат Куманово – Свети Николе кај местото Искрин мост  во возило откриле 18 мигранти од Авганистан и Пакистан.

Тие биле во патничко возило „фиат скудо“ со струмички регистерски таблици, сопственост на З.З. (27) од Струмица.

Мигрантите се пренесени во Секторот за внатрешни работи Куманово за понатамошна постапка, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус