недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 88
home Хроника

Мигрант доби струен удар во обид да влезе во Македонија

Мигрант доби струен удар во обид да влезе во Македонија

Мигрант од Ирак се здобил со изгореници од струен удар откако се качил на товарен воз во обид илегално да влезе во Република Македонија од Грција.

Како што соопшти МВР, вчера во 22:20 часот било пријавено дека на Железничката станица Гевгелија лицето Т.Х.А.Б. од Ирак, на возраст од 29 години кој бил качен на вагон од товарен воз се здобил со струен удар.

Ирачанецот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општата болница Гевгелија каде му биле констатирани изгореници од втор и трет степен, а подоцна бил префрлен комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Коронавирус