сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

„Ми го истепаа синот и му се закануваа со пиштол“

„Ми го истепаа синот и му се закануваа со пиштол“

На 21.10.2021 околу 13:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на И.С.(44) во с.Арнакија, скопско, дошле А.Ј. и Ј.Ј., физички го нападнале синот на И.С. и му упатиле закани со огнено оружје.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.