сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Мерка „АПСИ“: Скопјанец уапсен на граничен премин „Долно Блаце“

Мерка „АПСИ“: Скопјанец уапсен на граничен премин „Долно Блаце“

Вчера на Граничниот премин „Долно Блаце“ бил приведен С.М.(27) од скопското село Орланци, затоа што при проверка било утврдено дека се наоѓа на Стоп листата со мерка „Апси“ по барање од СВР Скопје.

Во 17.10 часот лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Коронавирус