петок, 30. септември 2022. Вести денес: 155
home Хроника

Мерцедес се преврте на патот Струмица-Валандово, едно лице повредено

Мерцедес се преврте на патот Струмица-Валандово, едно лице повредено

Автомобил марка „Мерцедес“ се преврте денеска ококу 13 часот на патот Струмица-Валандово, кај мотелот „Македонска куќа“.

Според првичните информации, едно лице е повредено и е пренесено во болницата во Струмица.

Сообраќајната несреќа ја потврдија од полицијата во Струмица, чија екипа е на терен и во моментов врши увид. Повеќе детали се најавуваат за подоцна.

Коронавирус