вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 152
home Хроника

Мерцедес и Пасат се судрија во тетовско: Тригодишно дете со тешки повреди пренесено на скопските клиники

Мерцедес и Пасат се судрија во тетовско: Тригодишно дете со тешки повреди пренесено на скопските клиники
фото илустрација

Во текот на вчерашниот во 17:50 часот на локалниот пат с.Требош-с.Џепчиште, тетовско, во близина на пругата се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски таблици управувано од И.Е.(27) и патничко моторно возило “Волксваген Пасат“ со тетовски регистерски таблици, управувано од К.М.(33), двајцата од с.Порој.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобило тригодишно дете сопатник во патничкото моторно возило “Пасат“, кое со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Клиникиот центар во Тетово, од каде било препратено во Комплексот клиники “Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.