сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Мажи се степале во село Русиново

Мажи се степале во село Русиново

Во Полициската станица Берово вчера во 3:00 часот било пријавено дека во село Русиново пред угостителски објект по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка.

Се степале лицата Д.Џ.(39) и М.А.(46) и двајцата од Русиново.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус