вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Хроника

Мажи од Аеродром и Драчево нападнати од кучиња скитници

Мажи од Аеродром и Драчево нападнати од кучиња скитници

Г.Н.(48) утринава во 1:30 часот во Полициската станица Аеродром пријавил дека вечерта околу 00:10 часот на булевар “АВНОЈ“ додека се движел со неговиот малолетен син, бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

И.К.(27) вчера во 15:20 часот во Полициската станица Драчево пријавил дека ноќта околу 3:00 часот додека се движел по улица „Коперникова“ бил нападнат и каснат за левата нога од куче-скитник.