вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 187
home Хроника

Маж уапсен во Скопје, кај него најдени фалсификувани банкноти од по 500 евра

Маж уапсен во Скопје, кај него најдени фалсификувани банкноти од по 500 евра

На 26.11.2020, полициски службеници од Полициската станица Аеродром, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“, го лишиле од слобода М.Ф. од Кратово.

При преглед кај него биле пронајдени и одземени  две банкноти од по 500 евра.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус