петок, 27. мај 2022. Вести денес: 79
home Хроника

Маж уапсен во Центар

Маж уапсен во Центар

На 13.05.2022 во 23:15 часот на подрачје на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.М.(33) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус