сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Маж уапсен на скопскиот аеродром

Маж уапсен на скопскиот аеродром

На  29.07.2019 во 15:30 часот на Граничниот премин „Меѓународен aеродром- Скопје“ на влез во РМ при пасошка контрола и проверка на А.М.(33) од Скопје констатирано било дека евидира во ОЕ со мерка “Апси“ по барање на МВР–СМПС- Потраги.

Лицето било предадено на полициски службеници од Полициското одделение Петровец за спровод до КПУ-Идризово-Скопје.

Коронавирус