четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 59
home Хроника

Маж тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Маж тешко повреден во сообраќајка во Скопје

На 27.09.2021 во 06.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1523“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд фокус“, управувано од В.С.(56) од Скопје и патничко возило „фолксваген поло“, управувано од В.Т.(43) од Скопје, и двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.Т., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021