сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 28
home Хроника

Маж тешко повреден, со автомобил излетал од патот

Маж тешко повреден, со автомобил излетал од патот

На 13.05.2019 година во 12:00 часот на регионалниот пат с.Јажинце-Тетово, во с.Беловиште, Б.Ј.(45) од с.Рогачево, управувајќи патничко возило „Пежо“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Б.Ј. се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово, но поради сериозноста на повредите бил препратен во Градската општа болница „8-ми Септември“ во Скопје.

Увид извршила екипа на СВР Тетово.

Коронавирус