четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Маж тешко повреден, се превртел со „Југо“

Маж тешко повреден, се превртел со „Југо“

С.Д.(35) од с.Св.Тодори, општина Могила се здобил со тешки повреди откако се превртел со Југо кое го управувал.

Несреќата се случила вчера утрото пред 7 часот на локалниот пат с.Милошево – с.Пресил

-По незгодата, С.Д бил пренесен во Општата болница Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп, информира МВР.

Коронавирус