понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 160
home Хроника

Маж тешко повреден по удар од автомобил во Кисела Вода, возачот избегал

Маж тешко повреден по удар од автомобил во Кисела Вода, возачот избегал

Осумдесет и пет годишниот Ж.Т. од Скопје вчера вечерта се јавил на преглед во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“.

-Тој изјавил дека околу 13 часот на бул. „Борис Трајковски“, кај место викано „Чешма“, бил удрен од непознато патничко возило додека управувал мопед со скопски регистарски ознаки. Веднаш по настанот, возачот на возилото го напуштил местото. Во незгодата Ж.Т. се стекнал со тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки и активности за расчистување на случајот.

 

Коронавирус