вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Маж тешко повреден по пад додека поставувал осветлување

Маж тешко повреден по пад додека поставувал осветлување

Д.П.(55) од Прилеп се здобил со повреди откако вчера околу пладне поставувал осветлување во сала на објектот на Универзитетот во Битола.

Тој паднал и се здобил со повреди.

На Д.П. му била укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус