вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Хроника

Маж тешко повреден откако се превртел со трактор

Маж тешко повреден откако се превртел со трактор
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Маж од крушевско село е тешко повреден откако се превртел од трактор.

Портаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски информира дека вчера околу 11:30 часот во СВР Тетово пријавено е дека И.А.(51) од крушевското село Саздово, управувајќи трактор со дрва во Бунец на Маврово, изгубил контрола и се превртел.

При падот, И.А. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на настанот увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Коронавирус