среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 146
home Хроника

Маж со тешки повреди пренесен во болница откако бил прегазен

Маж со тешки повреди пренесен во болница откако бил прегазен

Педесет и две годишниот скопјанец А.Н. се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

-Тој бил повреден на ул.„Индира Ганди“ во населба Шуто Оризари кога во него удрило патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.М. (52) од Скопје, информираат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.