среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 175
home Хроника

Маж со пушка пукал во куче- во полиција повикани 3 лица

Маж со пушка пукал во куче- во полиција повикани 3 лица

Во СВР Битола, Д.К.(21) од Битола пријавил дека вчера на ул.„16-та“ маж со пушка пукал во куче.

Во полициска станица повикани се три лица, пушката е одземена и дадена на вештачење и се работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021