вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 101
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

home Хроника

Maж со нож се заканувал на вработен во „Ситимол“- еве ги деталите

Maж со нож се заканувал на вработен во „Ситимол“- еве ги деталите

Вчеравечер околу 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен салон на мобилен оператор во трговскиот центар „Ситимол“ на ул.„Борис Трајковски“, по претходна вербална расправија во врска со користење на услуги, М.В.(63) од Скопје со нож се заканил на вработениот.

Тој бил приведен во Полициската станица Карпош, а по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус