недела, 22. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Маж со нож и сукало им се заканувал на вработени на бензинска пумпа во Скопје

Маж со нож и сукало им се заканувал на вработени на бензинска пумпа во Скопје

Вработен во Агенција за обезбедување вчера пријавил дека на бензинска пумпа на бул. „Србија“ околу 21:40 часот вработените биле вознемирувани од маж кој кон нив упатувало пцовки, закани и навреди, а во рацете држел нож и сукало.

-По доаѓање на патрола од агенцијата за обезбедување, сторителот му упатил закани по животот и на И.М. вработен во агенцијата. Лицето е приведено од полициски службеници и утврдено е дека се работи за С.П.(28) од Скопје, кој што бил задржан во Полициска станица Кисела Вода, информираат од полицијата.

Од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот.

 

Коронавирус