среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 150
home Хроника

Маж скокнал од воз во движење- веднаш пренесен во болница во Велес

Маж скокнал од воз во движење- веднаш пренесен во болница во Велес

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу 15.00 часот на Железничката станица во Велес О.М.(34) од Велес, додека се наоѓал во еден од вагоните на возот, кој сообраќал од Гевгелија кон Табановце, откако возот ја намалил брзината, скокнал од возот и се повредил.

Тој бил пренесен во болницата во Велес, а увид на местото извршила екипа од СВР Велес.

Коронавирус