петок, 13. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Маж се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Тој се наоѓа во животно загрозувачка состојба.
Маж се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

На 26.12.2017 годинa во 00:30 часот на бул. „Србија“ се случила сообраќајна незгода во која возило Мерцедес со скопски регистарски ознаки управувано од С.М. (30) од Скопје изгубилo контрола над возилото и удрилo во метална канделабра, рекламен билборд и ограда.

Од незгодата со повреди се здобил возачот кој со возило на брза помош бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување.

Тој се наоѓа во животно загрозувачка состојба.

Коронавирус