четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Маж пукал во кучиња во парк во Ново Лисиче

Маж пукал во кучиња во парк во Ново Лисиче

Скопјанец бил уапсен откако пукал во кучиња во парк во Ново Лисиче.

Синоќа во 02:45 часот во Полициска станица Аеродром бил лишен од слобода 69-годишниот И.Д. од Скопје. Постапувајќи по претходна пријава, полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека И.Д. во парк на булевар „Видое Смилевски Бато“ пукал кон кучиња со пиштол „црвена застава“. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок – информира МВР.

Локални избори 2021