сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 19
home Хроника

Маж пронашол пиштол на улица во Ѓорче

Маж пронашол пиштол на улица во Ѓорче

М.М.(67) од Скопје вчера пријавил дека во населба Ѓорче Петров на улица „Новопроектирана“, на околу 5-6 метри од патот, пронашол огнено оружје пиштол.

Од страна на полициски службеник излезено е на местото на настанот, при што е утврдено дека се работи за пиштол марка „Берета“.

Оружјето  е подигнато за понатамошна  постапка.

 

Коронавирус